O Nas

Firma NETMARK® powstała w 2005 roku. Głównym Naszym celem jest obsługa informatyczna firm oraz osób prywatnych na żądanym przez klienta poziomie, w możliwie jak najkrótszym czasie reakcji od momentu zgłoszenia zaistniałego problemu. Od początku istnienia prowadzimy współpracę z osobami prywatnymi jak również lokalnymi firmami typu Micro oraz SOHO (Small Office Home Office). Zajmujemy się doradztwem technicznym w zakresie technologii IT. 

Prowadzimy sprzedaż sprzętu, oprogramowania, peryferii itp. NETMARK® jest członkiem programu NVIDIA PartnerForce©. Prowadzimy serwis komputerów stacjonarnych, przenośnych oraz urządzeń peryferyjnych z obsługą u Nas na miejscu. Jeśli zachodzi taka potrzeba dojedziemy do Ciebie i postaramy się pomóc. 

W dzisiejszych czasach chwilowy przestój we własnej firmie, to utrata wielu środków finansowych, czasu, klientów itd. Dane stają się coraz cenniejsze i obszerniejsze. Ponad połowa firm jest świadoma niebezpieczeństwa utraty kluczowych i poufnych danych. Ponad 70% określa własność intelektualną, jako ważną lub bardzo ważną dla finansowego powodzenia prowadzonego biznesu. Mimo to wciąż występują rozbieżności pomiędzy wdrażanymi przez firmy standardami ochrony danych, a rzeczywistością. Dane zapisane cyfrowo na Naszych dyskach, kartach i pamięciach flash, dyskach optycznych i magnetycznych, ulegają nieraz mniejszym lub większym awariom. Nie wpadajmy w panikę w momencie ich utraty, bądź braku odczytu. Pomożemy Państwu w ich odzyskaniu i właściwej archiwizacji. 

Poufne dane należące do firm stają się dziś coraz cenniejszym towarem na czarnym rynku. Cyberprzestępcy wykradają je z pomocą różnorodnych ataków, wykorzystując luki w zabezpieczeniach, ale również nieuwagę pracowników. Brak stosownych metod zabezpieczania informacji daje także pole do popisu przestępcom gospodarczym. Cyberprzestępcy chętnie wykorzystują brak świadomości zagrożeń informatycznych wśród pracodawców, objawiający się brakiem kompleksowej polityki bezpieczeństwa danych oraz ludzi, którzy dysponują odpowiednią wiedzą z dziedziny zabezpieczeń. Jeżeli dojdzie do utraty ważnych informacji, to firmy starają się ten fakt ukryć. Sądząc po ilości uciążliwego spamu oraz „ciekawych” ofert handlowych, trafiających często do osób niepublikujących swoich danych (administratorzy, szefowie IT, grupy robocze), proceder wykradania danych jest zdecydowanie bardziej powszechny, niż wskazywałyby oficjalne statystyki.

Ataki wirusów na systemy komputerowe są coraz bardziej dotkliwe dla użytkowników wszystkich systemów operacyjnych. Straty spowodowane wirusami są jednak niewspółmierne do wydatku potrzebnego na zakup oprogramowania antywirusowego, gwarantującego bezpieczne użytkowanie sprzętu. Padłeś ofiarą wirusa, spamu lub innego zagrożenia – pomożemy Ci również i z tym.

HISTORIA